Biografieën van de kinderen

Namen van alle kinderen die in het Weeshuis aan de Roodenburgerstraat hebben gewoond, inclusief biografische gegevens, documenten en foto’s.

Wij hebben ons best gedaan om de rechthebbenden van het materiaal op deze website te achterhalen en de juiste bronnen te vermelden. Mocht u van mening zijn dat publicatie in strijd is met uw rechten, zoals portretrecht(en) en auteursrechten, verzoeken wij u om contact met ons op te nemen info@herdenkingleiden.nl.

Een deel van de teksten is geredigeerd en een deel van de teksten wordt nog geredigeerd.

 

Uitgelicht

# Naam Geboortedatum Geboorteplaats Sterfdatum Sterfplaats
1 Lotte Adler 08-02-1925 Frankfurt am Main (D) 26-03-1943 Sobibor
2 Henny Henriette Adler 23-07-1930 Frankfurt am Main (D) 26-03-1943 Sobibor
29 Abraham Cordanus (Bram) Degen 27-10-1926 Leiden Overleefde, Geëmigreerd naar Australië
48 Fanny Susanne Günsberg 15-01-1927 Gelsenkirchen (D) 26-03-1943 Sobibor
49 Lothar Günsberg 22-04-1938 Gelsenkirchen (D) 26-03-1943 Sobibor
76 Didia Klein 12-05-1925 Parijs Overleefde 6.5.2001 Bergen NH
103 Salomon Levie (Sally) Montezinos 06-05-1924 Den Haag 04-11-1943 Dorohucza
169 Israel Wygoda 25-10-1922 Fulda (D) Overleefde, naar Palestina ontvlucht

 

De volledige lijst

# Naam Geboortedatum Geboorteplaats Sterfdatum Sterfplaats
1 Lotte Adler 08-02-1925 Frankfurt am Main (D) 26-03-1943 Sobibor
2 Henny Henriette Adler 23-07-1930 Frankfurt am Main (D) 26-03-1943 Sobibor
3 Esther Appel 22-05-1918 Amsterdam 12-04-1945 Bergen-Belsen
4 Rita Arndt 04-01-1928 Berlijn (D) Overleefde
5 Leman (Leo) Auerhaan 24-11-1922 Amsterdam 31-07-1944 Auschwitz
6 Hermina Juliane (Mien) Beem 09-06-1918 Rotterdam 05-03-1943 Sobibor
7 Juliane Hermina (Julia, Juultje) Beem 26-01-1920 Rotterdam 30-09-1942 Auschwitz
8 Jozef David Beem 04-07-1926 Rotterdam 26-03-1943 Sobibor
9 David Jozef Beem 17-06-1922 Rotterdam 09-07-1943 Sobibor
10 Abraham (Bram) de Beer 10-08-1939 Amsterdam 19-11-1943 Auschwitz
11 Golderiesje (Golda) Bekker 02-04-1915 Den Haag 10-12-1943 Auschwitz
12 Betsy Bekker 27-11-1916 Den Haag 09-02-1943 Auschwitz
13 Henriëtte van den Berg 05-08-1925 Amsterdam 30-09-1942 Auschwitz
14 Marie (Maria) van den Berg 01-06-1927 Amsterdam 30-09-1942 Auschwitz
15 Nathan Blik 09-02-1924 Den Haag 13-03-1943 Sobibor
16 Wilhelmina (Willy) Blog 01-01-1934 Apeldoorn 26-03-1943 Sobibor
17 Jetje (Jetty) Bobbe 25-04-1924 Den Haag 26-03-1943 Sobibor
18 Benjamin Bobbe 11-02-1939 Rotterdam 07-05-1943 Sobibor
19 Louis Bobbe 07-03-1941 Den Haag 07-05-1943 Sobibor
20 Inho ten Brink 22-09-1932 Lingen 06-10-1944 Auschwitz
21 Lodewijk (Lodi) Cohen 25-09-1917 Leiden Ondergedoken, overleefde
22 Izak (Ies) Cohen 16-04-1920 Leiden 21-05-1943 Sobibor
23 Andries Cohen 18-11-1923 Amsterdam 30-09-1942 Auschwitz
24 Hijman Cohen 26-03-1927 Amsterdam 31-05-1944 Auschwitz
25 Sara Cohen 14-07-1935 Amsterdam 17-09-1942 Auschwitz
26 Mietje (Mieke) Dagloonder 29-11-1927 Amsterdam 26-03-1943 Sobibor
27 Samuel van Dam (later Hemerik) 15-08-1924 Amsterdam Overleefde waarschijnlijk
28 Bermann David 09-05-1937 Keulen (D) 17-09-1943 Auschwitz
29 Abraham Cordanus (Bram) Degen 27-10-1926 Leiden Overleefde, Geëmigreerd naar Australië
30 Samuel Engelschman 16-12-1925 Amsterdam 09-07-1943 Sobibor
31 Barend Engelschman 24-08-1927 Amsterdam Overleefde
32 Izak Ensel 20-08-1938 Rotterdam 26-03-1943 Sobibor
33 Ruth Ellen Familier 08-12-1929 Keulen (D) Overleefde waarschijnlijk
34 Mindel Färber 05-04-1939 Düsseldorf (D) Overleefde
35 Herschel (Harry)Feniger 09-04-1928 Amsterdam 02-04-1943 Sobibor
36 Hendrika (Henny) Feniger 12-09-1930 Amsterdam 02-04-1943 Sobibor
37 Louis Fleurima 21-05-1936 Rotterdam Overleefde
38 Melna Fleurima 21-05-1936 Rotterdam Overleefde 18.1.1994 Den Haag
39 Marianne(Mirjam) Frenkel 29-07-1922 Rotterdam 05-03-1943 Sobibor
40 Cornelia (Corry) Frenkel 25-04-1924 Rotterdam 26-03-1943 Sobibor
41 Greta Goldenberg 24-01-1936 Amsterdam 05-03-1943 Sobibor
42 Helga Sara Gottschalk 18-11-1932 Geilenkirchen (D) Overleefde
43 Kurt Adolf Israel Gottschalk 17-07-1937 Geilenkirchen (D) Overleefde
44 Bertha Goudsmit 14-08-1924 Den Haag 26-03-1943 Sobibor
45 Esthera (Esther) Grosswachs 27-07-1931 Den Haag 15-12-1942 Auschwitz
46 Malka Grosswachs 10-08-1932 Den Haag 15-12-1942 Auschwitz
47 Sarah Grosswachs 10-08-1936 Den Haag 15-12-1942 Auschwitz
48 Fanny Susanne Günsberg 15-01-1927 Gelsenkirchen (D) 26-03-1943 Sobibor
49 Lothar Günsberg 22-04-1938 Gelsenkirchen (D) 26-03-1943 Sobibor
50 Rudi Gurfinkel 04-03-1919 Hanau Overleefde waarschijnlijk
51 Make Gurfinkel 03-09-1920 Keulen (D) Overleefde waarschijnlijk
52 Benjamin Gurfinkel 26-10-1921 Keulen (D) Overleefde waarschijnlijk
53 Esther Gurfinkel 01-05-1923 Keulen (D) Overleefde waarschijnlijk
54 Ida Gurfinkel 28-08-1925 Keulen (D) Overleefde waarschijnlijk
55 Marga Gurfinkel 28-01-1930 Keulen (D) Overleefde waarschijnlijk
56 Maurits Hakker 29-03-1929 Den Haag 21-05-1943 Sobibor
57 Simon Hakker 24-02-1933 Den Haag 21-05-1943 Sobibor
58 Henny Hamerslag 27-12-1935 Amsterdam 21-05-1943 Sobibor
59 Judith Hamerslag 10-12-1937 Amsterdam 21-05-1943 Sobibor
60 David Hamerslag 23-11-1939 Amsterdam 21-05-1943 Sobibor
61 Etty Heerma van Voss 16-06-1931 Amsterdam 16-04-1943 Sobibor
62 Sylvain Hekster 07-06-1931 Amsterdam 09-07-1943 Sobibor
63 Eva Herskovits 08-03-1928 Hannover Overleefde
12.07.1973 VS
64 Emanuel Victor Heumann 25-06-1932 Sittard 31-08-1942 Auschwitz
65 Hanna Sara Italie 11-05-1935 Leiden 26-03-1943 Sobibor
66 Elchanan Tsewie Italie 08-02-1937 Leiden 26-03-1943 Sobibor
67 Paula Jacobsohn 03-04-1925 Hamburg 28-02-1945 Stutthof
68 Henderina (Henny) Jansen 01-06-1917 Amsterdam Overleefde
69 Hetty Maud Ellen de Jong 08-08-1919 Palembang 22-05-1944 Auschwitz
70 Marianne (Mary) van Kam 16-01-1931 Rotterdam 26-03-1943 Sobibor
71 Hijman van Kam 15-03-1933 Rotterdam 26-03-1943 Sobibor
72 Herman van Kam 18-01-1935 Rijswijk 26-03-1943 Sobibor
73 Arthur van Kam 23-08-1937 Rijswijk 26-03-1943 Sobibor
74 Chaim (Charles) Kirchenbaum 02-09-1926 Belfort 26-03-1943 Sobibor
75 Regine (René) Klausner 22-07-1940 Den Haag 07-05-1943 Sobibor
76 Didia Klein  12-5-1925 Parijs Overleefde
06.05.2001 Bergen NH
77 Ludwig Kloos 16-06-1916 Düsseldorf (D) 30-09-1942 Auschwitz
78 Anthonius Hartog (Hans) Kloosterman 19-02-1927 Amsterdam Overleefde
03.04.2005 Kingwood (Australië)
79 Sientje Kloots 22-06-1938 Rotterdam 12-02-1943 Auschwitz
80 Mary Konijn 13-11-1928 Amsterdam 02-07-1943 Sobibor
81 Marcus (Max) Konijn 09-04-1930 Amsterdam 02-07-1943 Sobibor
82 Betty Konijn 06-05-1931 Amsterdam 02-07-1943 Sobibor
83 Lia Konijn 20-09-1932 Amsterdam 02-07-1943 Sobibor
84 Barend Bora Kool 04-08-1928 Amsterdam 25-01-1943 Auschwitz
85 Simon Korper 22-04-1939 Amsterdam 21-05-1943 Sobibor
86 Daniel Kzernitzky 01-08-1933 Amsterdam Overleefde waarschijnlijk
87 Bernhard Leon Landau 02-05-1926 Wien Overleefde waarschijnlijk
88 Egon Lapidas 13-01-1924 Treuburg Overleefde waarschijnlijk
89 Rachel (Sally) Leeda 21-01-1922 Amsterdam Overleefde, 26.07.1959 Zeist
90 Sara (Selma) Levie 14-02-1926 Raamsdonk Overleefde
91 Maurits Levie 14-02-1926 Raamsdonk 06-09-1943 Sobibor
92 Frieda Ita Lichtenbaum 17-10-1927 Ginneken 07-05-1943 Sobibor
93 Gemmi Liebfreund 07-10-1933 Den Haag 13-03-1943 Sobibor
94 Ruth Liffmann Onbekend Onbekend Waarschijnlijk overlevend
95 Levie (louis) Limburg 27-02-1923 Amsterdam 13-01-1943 Auschwitz
96 Alexander Jacob Lipschits 24-08-1925 Bergen op Zoom 31-07-1943 Auschwitz
97 Henriette (Jet) Maarssen 31-08-1925 Amsterdam 23-07-1943 Sobibor
98 Salomon Meijers 04-04-1937 Den Haag 26-03-1944 Auschwitz
99 Bernard Meijers 16-12-1939 Den Haag 26-03-1944 Auschwitz
100 Henriette (Jetty) Mogendorff 23-11-1925 Amsterdam 30-04-1943 Sobibor
101 Cecilia Mogendorff 05-11-1926 Amsterdam 30-04-1943 Sobibor
102 Roza Mogendorff 01-12-1932 Amsterdam 30-04-1943 Sobibor
103 Salomon Levie (Sally) Montezinos 06-05-1924 Den Haag 04-11-1943 Dorohucza
104 Frits Muller 08-02-1912 Wormerveer Niet gedeporteerd; gemengd gehuwd
105 Marianne (Jannie) Muller 22-01-1914 Wormerveer Overleefde
106 Jaques Overste 07-10-1923 Amsterdam 08-05-1945 Midden Europa)
107 Adolf Maurits Overste 28-07-1925 Amsterdam Overleefde
108 Mozes (Max) van der Pool 29-02-1916 Wilderank Overleefde
109 Levie van der Pool 13-08-1913 Windereen Vermist Vermist
110 Philip Poons 06-12-1930 Den Haag 07-05-1943 Sobibor
111 Harry Poons 13-07-1940 Den Haag 07-05-1943 Sobibor
112 Salomon Elias (Sal) Porcelijn 07-08-1919 Amsterdam Overleefde maart 1987 Paterson NJ USA
113 Johan (Hans) Porcelijn 21-01-1924 Amsterdam 30-03-1942 Auschwitz
114 Inge Preuss 26-02-1928 Berlijn (D) Overleefde waarschijnlijk
115 Judith (Jupie) Pront 23-03-1916 Amsterdam 04-06-1943 Sobibor
116 Ralph Heinz Protter 10-05-1930 Keöln 26-03-1943 Sobibor
117 Benno Redisch 13-01-1939 Amsterdam 04-06-1943 Sobibor
118 Hartog Samuel (Harry) de Reeder 11-08-1914 Rotterdam Overleefde
119 Salomon Ritmeester 16-03-1928 Amsterdam 21-05-1942 Sobibor
120 Barend Ritmeester 20-04-1930 Amsterdam 04-06-1943 Sobibor
121 Salomon Rotstein 20-07-1937 Amsterdam 26-03-1943 Sobibor
122 Herman Bert Rozeveld 25-12-1930 Leiden 26-03-1943 Sobibor
123 Debora Sanders 12-06-1934 Den Haag 25-10-1944 Auschwitz
124 Jansje (Jenny) van Santen 15-03-1914 Amsterdam Overleefde
125 Karel van Santen 16-09-1918 Amsterdam 10-09-1941 Mauthausen
126 Esther (Esje) van Santen 20-05-1920 Amsterdam Overleefde
127 Heinrich Schipper 30-03-1921 Keulen (D) Overleefde waarschijnlijk
128 Klara Schipper 09-01-1925 Keulen (D) Overleefde waarschijnlijk
129 Leo Schipper 20-10-1928 Keulen (D) Overleefde waarschijnlijk
130 Annie Schlesinger 05-02-1934 Wien 06-10-1944 Auschwitz
131 Reina Segal 05-01-1925 Amsterdam 26-03-1943 Sobibor
132 Isaac Slap 26-11-1935 Amsterdam 28-05-1943 Sobibor
133 Henriette (Henny) Slier 26-12-1930 Rotterdam 07-05-1943 Sobibor
134 Henry (Harry) Spier 07-06-1925 Den Haag 07-05-1943 Sobibor
135 Sientje Spiro 27-03-1916 Den Haag 22-10-1943 Auschwitz
136 Abraham (Bram) Spiro 20-05-1917 Den Haag 26-03-1944 Auschwitz
137 Herman Stofkooper 29-05-1918 Groningen Overleefde in 1942 naar Zwitserland gevlucht
138 Louise Dora (Lies) van Straten 18-11-1928 Den Haag Overleefde
139 Abraham (Bram) van Stratum 27-11-1924 Groningen 30-09-1942 Auschwitz
140 Mozes (Max) van Stratum 03-03-1927 Groningen 26-03-1943 Sobibor
141 Edith Strauss 03-06-1930 Buchen (D) Overleefde Vertrokken naar buitenland
142 Selma Bertha Vecht 27-02-1919 Zwolle Onbekend Onbekend
143 Rika Alvares Vega 17-09-1932 Amsterdam 21-05-1943 Sobibor
144 Isaac Alvares Vega 19-06-1934 Amsterdam 21-05-1943 Sobibor
145 Maurits Alvares Vega 23-04-1937 Amsterdam 25-02-2943 Auschwitz
146 Henriette Vega 01-09-1938 Amsterdam 21-05-1943 Sobibor
147 Willem Alvares Vega 05-08-1939 Amsterdam 21-05-1943 Sobibor
148 Margarita Henriette Velleman 04-03-1925 Rotterdam 26-03-1943 Sobibor
149 Marianna Rosa Velleman 06-09-1926 Rotterdam 26-03-1943 Sobibor
150 Hijman Veltein 22-04-1916 Bussum 30-09-1942 Auschwitz
151 Harry de Vries 18-06-1913 Haarlem 04-06-1943 Sobibor
152 Jacob (Jaap) de Vries 05-05-1917 Haarlem 01-10-1942 Auschwitz
153 Pieter (Daniël) de Vries 12-03-1925 Amsterdam Overleefde 18-10-2011 Hilversum
154 Jozef (Joop) de Vries 25-07-1929 Amsterdam Overleefde
155 Gusta Wahrhaftig 31-10-1940 Den Haag 30-04-1943 Sobibor
156 Francina van Weddingen 22-03-1932 Den Haag Onbekend Onbekend
157 Willem Frederik van Weddingen 22-03-1932 Den Haag Onbekend Onbekend
158 Isidoor Wegloop (Davidson) 13-08-1926 Amsterdam 16-04-1943 Sobibor
159 Mietje (Mimi) Weiman 10-07-1917 Rotterdam Overleefde
160 Samuel Salomon (Sal) Weiman 14-02-1919 Rotterdam 31-08-1943 Centraal Europa
161 Hartog (Harry) van West 07-05-1920 Amsterdam 30-11-1943 Sobobor
162 Anna Bertha van West 01-09-1923 Amsterdam 30-11-1943 Sobibor
163 Adriana van West 08-01-1921 Rotterdam Overleefde
164 Jaques Maurice Witteboon 26-04-1918 Amsterdam 19-07-1942 Auschwitz
165 Victor Emanuel Wittenburg 01-08-1930 Amsterdam 02-08-1942 Auschwitz
166 Aron Wolff 27-07-1938 Amsterdam Overleefde
167 Betje Jacoba (Betsy) Wolff 13-07-1924 Den Haag Overleefde
168 Jozeph (Joop) Worms 26-02-1920 Amsterdam 30-09-1942 Auschwitz
169 Israel Wygoda 25-10-1922 Fulda (D) Overleefde, naar Palestina ontvlucht